Dodaj Twoje - Luzino do ulubionych
Twoje - Luzino .pl Strona Główna Twoje - Luzino .pl
Niezależne forum mieszkańców Luzina i okolic

Strona głównaStrona główna  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 

Koncepcja zagospodarowania centrum Luzina

Urząd Gminy w Luzinie opublikował koncepcję zagospodarowania centrum Luzina, czyli obszaru mieszczącego się w kwartale ulic Ofiar Stutthofu, Młyńskiej, F. Chopina i Kaszubskiej. Zachęcamy do zapoznania się z wizualizacjami i założeniami planu oraz do podzielenia się swoimi uwagami na jego temat. Opracowanie graficzne znajduje się na stronie internetowej gminy Luzino. Dyskusja na temat koncepcji prowadzona jest na naszym forum.

Poprzedni temat «» Następny temat
Wywóz śmieci
Autor Wiadomość
Kunegunda 

Wysłany: 2013-04-01, 12:47   

Martino napisał/a:
No właśnie tak czytam ten biuletyn i jest tak jak myślałem , że mają wyszczególnione jaki plastik jaki papier i jakie szkło można wrzucać , tzn można wrzucać tylko to co fabryki skupują czyli tylko to na czym można zarobić a reszta odpadów (nie dochodowych ) niech się zbiera na stercie czekając na coroczny wywóz ( również w ograniczonej ilości ) . Pewnie znając życie właśnie tych odpadów będzie w lesie teraz jeszcze więcej niż kiedy kolwiek. Słyszałem też , że w innych miejscowościach ( okolicach Gniewina ) płaci się po prostu od każdej osoby 8 zł wtedy ja za 3 osoby bym zapłacił 24 zł a nie 40 !! ! Bo nasza gmina podobno chciała ułatwić życie rodzinom wielodzietnym , ale co z mieszkającymi w pojedynkę staruszkami ? o nich już nie pomyśleli . Ten sposób rozliczenia za odpady zapewne temu przyjęto , ponieważ w naszej gminie jest dużo więcej rodzin małodzietnych niż wielodzietnych , wiec można lepiej zarobić na takim sposobie naliczania opłat zasłaniając się sprzyjaniem kosztów dla tych drugich.

Znajoma z Gowina za dwoje dzieci w wieku szkolnym płaci 8-9 zl. za dziecko a za doroslą po 13 zł, także w Gniewinie mają rozgraniczone na wiek stawki za wywóz i bodajże osoby starsze liczone są jak dzieci, jeśli mowa o stawkach. 4 osobowa rodzina płaci ok 44 zł

Karol 

Wysłany: 2013-04-01, 13:46   

Kunegunda napisał/a:
Znajoma z Gowina za dwoje dzieci w wieku szkolnym płaci 8-9 zł. za dziecko a za dorosła po 13 zł, także w Gniewinie mają rozgraniczone na wiek stawki za wywóz i bodajże osoby starsze liczone są jak dzieci, jeśli mowa o stawkach. 4 osobowa rodzina płaci ok 44 zł

Tak, Gmina Wejherowo pobierać będzie składki rozgraniczając mieszkańców na dzieci, młodzież i osoby starsze (do 18 lat i od 65 lat), które zapłacą 9,50 zł, oraz na osoby dorosłe (od 18 do 65 lat), które będą musiały zapłacić 13,50 zł za osobę.

Poniżej sporządziłem zestawienie wysokości opłat za wywóz śmieci we wszystkich gminach wiejskich naszego powiatu, tak aby dyskusja była bardziej merytoryczna i oparta na prawidłowych danych, a nie na domysłach.

Gmina Wejherowo (na podst. Uchwały Rady Gminy Wejherowo nr XXVIII/332/2013
z dnia 6 marca 2013 r.)

Sposób naliczania opłaty: W zależności od ilości osób zamieszkujących gospodarstwo. Opłata rośnie jednostkowo wraz z liczbą zamieszkujących osób.
Wysokość opłat:
Budynki jednorodzinne:
Osoby w wieku do 18 i od 65 lat – 9,50 zł / miesiąc za osobę
Osoby w wieku od 18 do 65 lat – 13,50 zł / miesiąc za osobę
W budynkach wielorodzinnych każda z opłat jest pomniejszona o 50 gr.

Gmina Gniewino (na podst. Uchwały Rady Gminy Gniewino nr XXXIII/244/2012 z dnia 30 listopada 2012 r.)

Sposób naliczania opłaty: W zależności od ilości osób zamieszkujących gospodarstwo. Opłata rośnie jednostkowo wraz z liczbą zamieszkujących osób.
Wysokość opłat:
9,00 zł / miesiąc za osobę

Gmina Łęczyce (na podst. wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi…)

Wysokość opłat:
8,00 zł / miesiąc za osobę

Gmina Linia (na podst. Uchwały Rady Gminy Linia nr 192/XX/VI/2012 z dnia 3 grudnia 2012 r.)

Sposób naliczania opłaty: jedna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od gospodarstwa domowego.
Wysokość opłat:
35,00 zł / miesiąc za gospodarstwo domowe
Planowana jest zmiana wysokości opłat, dotycząca gospodarstw domowych zamieszkiwanych przez jedną, dwie lub trzy osoby, która wynosić będzie 9,00 zł / miesiąc od osoby.

Gmina Choczewo (na podst. Komunikatu Wójta Gminy Choczewo)

Wysokość opłat:
8,00 zł / miesiąc za osobę

Gmina Szemud (na podst. informacji ze strony internetowej Urzędu Gminy Szemud)

Wysokość opłat:
12,65 zł / miesiąc za osobę

Podane wartości odnoszą się do odpadów segregowanych.

Z zestawienia widać, że w wielu przypadkach na terenie gminy Luzino obowiązywać będą jedne z najwyższych opłat. Mam jednak nadzieję, że po wyłonieniu firmy obsługującej odbiór śmieci w naszej gminie, gdy będą już znane realne ceny wywozu nieczystości, możliwe będzie obniżenie opłat.

Proszę również o prowadzenie rozmowy bez używania ordynarnych zwrotów, abym nie musiał moderować postów ze względu na ich wulgarność. Rozumiem, że jest to temat drażliwy, lecz swoje zdanie można wyrazić w nieco bardziej stosowny sposób.
Ostatnio zmieniony przez Karol 2013-04-01, 15:46, w całości zmieniany 4 razy  

szewc 
Naczelny Spamer

Znak zodiaku:
bliznieta

Wysłany: 2013-04-01, 18:00   

Adam Lubiewski napisał/a:
szewc napisał/a:
TAK MI DO GŁOWY WPADŁO MOZE KTOS MĄDRY WYJASNI / ODPOWIE ( jest tu tyle sympatyków Rady Gminy oraz Gminy ) CO ZE SMIECIAMI Z TAK POPULARNYCH W NASZEJ GMINIE DZIAŁALNOSCI GOSPODARCZYCH W BUDYNKACH NA DZIAŁKACH STRICTE BUDOWLANYCH TO ZE KTOŚ MA WARSZTAT np LUB USŁUGI KRAWIECKIE np ITP TO W MYSL IDEI PSEUDO PRORODZINNEJ MAJĄC 2 DZIECI BĘDZIE SIĘ SMIAŁ W KUŁAK Z SAMOTNEGO DZIADKA LUB BABCI

Nie wiem czy można mnie zaliczyć do sympatyków Rady Gminy :diabel: ale mogę Ci wyjaśnić co śmieci z działalności gospodarczej.

Wchodząca w lipcu w życie ustawa dotyczy śmieci z gospodarstw domowych. Uchwalone przez Gminę stawki również dotyczą śmieci z gospodarstw domowych. Osoby prowadzące działalność gospodarczą na swojej posesji nadal muszą mieć podpisane indywidualne umowy o wywóz śmieci.

Więc jak ktoś prowadzi krawiedztwo czy inną działaność musi płacić osobno firmie wywozowej za śmieci z działalności i osobno do gminy za śmieci z gospodarstwa domowego.

mam nadzieję że Ci wyjasniłem :d

Teoretyczne tak :o e: mi chodzi o praktyke praktyke w naszej gminie gdzie samotne starsze osoby łupi się w mysl ideii prorodzinnej a tam gdzie gminie pieniądze przenikaja przez palce przymyka się oczy bo widocznie jest to grupa nacisku albo spowinowacona skoligacona z urzednikami i pracownikami gminy :diabel2: sory moze pisze niezrozumiale sa to moje skruty myslowe i mam nadzieje że inni potrafią czytac ze zrozumieniem :diabel: NIKT W GMNIE NIE SPRAWDZA KTO PROWADZĄCY DZIAŁALNOSC MA OSOBNĄ UMOWE NA SMIECI A WIEC LADUJE TO I LADOWAC BEDZIE TAM GDZIE SMIECI SAMOTNEGO EMERYTA I ON ZA TO ZAPŁACI !! NIKT Z GMINY NIE FATYGUJE SIE I NIE SPRAWDZA METRAZU PODANEGO JAKO PRAWDZIWEGO DO PROWADZONEJ DZIAŁALNOSCI I DZIEJE SIE TAK ŻE PROWADZĄCY NIBY WARSZTAT NAPRAWY POJAZDÓW PODAJE WYMIAR KANAŁU ALBO WYMIAR POD PODNOSNIKIEM A FAKTYCZNIE CAŁA POSESJA SŁUŻY DO PROWADZONEJ DZIAŁALNOSCI BO SĄ TAM NIE LICZONE METRY SKŁADOWISKA CZESCI , SKŁADOWISKA ODPADÓW , ZAPARKOWANE POJADY DO NAPRAWY I W TRAKCIE NAPRAWY A WIĘC TEZ TEN METRAZ SŁUZY DO ZARABIANIA ?? NIESTETY W NASZEJ GMINIE WYCIAGA SIE PIENIADZE OD NAJBIEDNIEJSZYCH !! !! !!

JUŻ TEN TEMAT BYŁ NA FORUM I CO ?? I NIC :o e: NIKT SIĘ NIE WYPOWIEDZIAŁ PSTAWA ZACHOWAWCZA to całe forum to ...................................... ( niech sobie każdy dopisze co chce ) wiekszosc forumowiczów już rozszyfrowałem wiem kto jest kim i z kim spokrewniony lub sympatyzujący juz pisałem to mniej więcej procentowo :diabel2: :diabel2: :diabel2:

szewc 
Naczelny Spamer

Znak zodiaku:
bliznieta

Wysłany: 2013-04-01, 18:07   

Karol napisał/a:
Proszę również o prowadzenie rozmowy bez używania ordynarnych zwrotów, abym nie musiał moderować postów ze względu na ich wulgarność. Rozumiem, że jest to temat drażliwy, lecz swoje zdanie można wyrazić w nieco bardziej stosowny sposób.

ZABLOKOWAC :diabel2: ZABLOKOWAC TYCH CO PISZĄ NIEWYGODNIE NA TYDZIEN LUB CHOCIAŻ 3 DNI AZ TEMAT PRZYCICHNIE :diabel2: :diabel2: :diabel2:

:D :D :D

Adam Lubiewski 

Wysłany: 2013-04-01, 19:33   

szewc napisał/a:
NIKT W GMNIE NIE SPRAWDZA KTO PROWADZĄCY DZIAŁALNOSC MA OSOBNĄ UMOWE NA SMIECI A WIEC LADUJE TO I LADOWAC BEDZIE TAM GDZIE SMIECI SAMOTNEGO EMERYTA I ON ZA TO ZAPŁACI NIKT Z GMINY NIE FATYGUJE SIE I NIE SPRAWDZA METRAZU PODANEGO JAKO PRAWDZIWEGO DO PROWADZONEJ DZIAŁALNOSCI I DZIEJE SIE TAK ŻE PROWADZĄCY NIBY WARSZTAT NAPRAWY POJAZDÓW PODAJE WYMIAR KANAŁU ALBO WYMIAR POD PODNOSNIKIEM A FAKTYCZNIE CAŁA POSESJA SŁUŻY DO PROWADZONEJ DZIAŁALNOSCI BO SĄ TAM NIE LICZONE METRY SKŁADOWISKA CZESCI , SKŁADOWISKA ODPADÓW , ZAPARKOWANE POJADY DO NAPRAWY I W TRAKCIE NAPRAWY A WIĘC TEZ TEN METRAZ SŁUZY DO ZARABIANIA NIESTETY W NASZEJ GMINIE WYCIAGA SIE PIENIADZE OD NAJBIEDNIEJSZYCH

Już wspominałem na tym forum że "regulamin utrzymania porządku w Gminie Luzino" nie jest doprecyzowany, że brak w nim właśnie przepisów dotyczących kontroli i ewentualnego karania osób którze unikają płacenia gminie należnych danin lub naruszają przepisy "regulaminu".

w tym miejscu powinna wrócić dyskusja na temat ewentualnego powstania Straży Gminnej, ale takiej zajmującej się właśnie kontrolą "umów śmieciowych", działalności gospodarczej, palenia w piecach śmieci, niepłacenia za psy, odśnieżania, a może też po cześci i parkowania w zatokach autobusowych itd itd itd. Myślę że 2 osoby i 1 pojazd, wystarczyły by realizować zadania z takiego zakresu.
Ostatnio zmieniony przez Adam Lubiewski 2013-04-01, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  

szewc 
Naczelny Spamer

Znak zodiaku:
bliznieta

Wysłany: 2013-04-01, 20:22   

Adam Lubiewski napisał/a:
szewc napisał/a:
NIKT W GMNIE NIE SPRAWDZA KTO PROWADZĄCY DZIAŁALNOSC MA OSOBNĄ UMOWE NA SMIECI

Już wspominałem na tym forum że "regulamin utrzymania porządku w Gminie Luzino" nie jest doprecyzowany, że brak w nim właśnie przepisów dotyczących kontroli i ewentualnego karania osób którze unikają płacenia gminie należnych danin lub naruszają przepisy "regulaminu".

w tym miejscu powinna wrócić dyskusja na temat ewentualnego powstania Straży Gminnej, ale takiej zajmującej się właśnie kontrolą "umów śmieciowych", działalności gospodarczej, palenia w piecach śmieci, niepłacenia za psy, odśnieżania, a może też po cześci i parkowania w zatokach autobusowych itd itd itd. Myślę że 2 osoby i 1 pojazd, wystarczyły by realizować zadania z takiego zakresu.

A ja mysle ze w dobie kryzysu , braku srodków , niedopuszczenia by stwór pod nazwa straż gminna rozrósł sie za min nasze pieniadze ( w dobie likwidowania takich straży ) wystarczy oddelegowac do tego JEDNEGO KREWNEGO LUB POWINOWATEGO Z URZEDU GMINY DAC MU BIURKO KOMPUTER SPIS WYDANYCH ZEZWOLEN I MOZE WEZWAC WSZYSTKICH PROWADZACYCH DZIALALNOSC DO SKORYGOWANIA PODANYCH METROW I POKAZANIA UMÓW NA WYWÓZ NIECZYSTOSCI , ZAŚ LATEM WYSTARCZY ŻE DOŁACZY DRUGI KREWNY LUB POWINOWATY ZATRUDNIONY W URZĘDZIE GMINY KUPI IM SIĘ MIERNIK ELEKTRONICZNY DO MIEŻENIA POWIEŻCHNI ( starczyła by zwykła tasma miernicza ) I WYSLE SIE ICH GMINNYM SAMOCHODEM PO ZAREJESTROWANYCH ADRESACH DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH CELEM SPRAWDZENIA PRAWDZIWOSCI DANYCH Z RAMIENIA GMINY POBIERAJACEJ PODATKI !!

Panowie Policjanci dobrze sobie z zatoczka radza i maja bezposredni na nia podglad z monitoringu !!

nawet w stolicy pracują nad likwidacja tego tworu jakim jest straż miejska :diabel2: :diabel2: :diabel2:

Ostatnio zmieniony przez szewc 2013-04-01, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  

szewc 
Naczelny Spamer

Znak zodiaku:
bliznieta

Wysłany: 2013-04-01, 20:33   

TANIEJ I SKUTECZNIEJ WYSZŁOBY GMINIE DOFINANSOWANIE DODATKOWEGO ETATU W MIEJSCOWYM KOMISARIACIE i wtedy na 100% nie bedzie to kolejna ostoja i praca dla znajomych znajomego za gminne pieniadze

nie trzeba tez jakiegos posterunku z cała infrastrukturą , utrzymywania samochodu , za chwile sie okaże że kolejni znajomi potrzebuja etatu a wiec powie sie ludziom ze 2 stażników nie daje sobie rady itd itd itp

Adam Lubiewski 

Wysłany: 2013-04-01, 20:56   

szewc napisał/a:
JEDNEGO KREWNEGO LUB POWINOWATEGO Z URZEDU GMINY DAC MU BIURKO KOMPUTER SPIS WYDANYCH ZEZWOLEN I MOZE WEZWAC WSZYSTKICH PROWADZACYCH DZIALALNOSC DO SKORYGOWANIA PODANYCH METROW I POKAZANIA UMÓW NA WYWÓZ NIECZYSTOSCI , ZAŚ LATEM WYSTARCZY ŻE DOŁACZY DRUGI KREWNY LUB POWINOWATY ZATRUDNIONY W URZĘDZIE GMINY KUPI IM SIĘ MIERNIK ELEKTRONICZNY DO MIEŻENIA POWIEŻCHNI ( starczyła by zwykła tasma miernicza ) I WYSLE SIE ICH GMINNYM SAMOCHODEM PO ZAREJESTROWANYCH ADRESACH DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZYCH CELEM SPRAWDZENIA PRAWDZIWOSCI DANYCH Z RAMIENIA GMINY POBIERAJACEJ PODATKI

z pozoru wygląda to tak prosto jak piszesz, tylko jest jedno ale ( właściwie nie jedno)

1. taka kontrola urzędnika w terenie musiała by być przeprowadzona na podstawie przepisów kodeksu postępowania administracyjnego (KPA), a to powoduje że przedsiębiorca musiałby być wcześniej powiadomiony o planowanej kontroli. Co niestety daje mu możliwość ( w przypadku tych nieuczciwych) zatarcia lub ukrycia prawdziwych rozmiarów działalnosći.

2. każdorazowo dla tego urzędnika Wójt musiałby wystawiać upoważnienie do kontroli, które opiewało by na konkretnego przedsiębiorcę ( co praktycznie sprowadza się do tego, że nawet jeśli obok na posesji byłby jawny przekręt , to urzędnik nie może tam wejść)

3.Urzędnik nie ma prawa legitymować osób zastanych na posesji, a to oznacza że niektórzy "cwaniacy" mogliby skutecznie blokować takie kontrole, i w ten sposób uniknąć wydania decyzji o zwiększonym podatku ( znów kłania się KPA).

4 urzędnik nie miałby prawa na miejscu np wystawić mandatu za nieprawidłowości, mógłby jedynie wydać w urzędzie nową decyzję o naliczeniu podatku ( Od któej można sie odwołać)

5. Jeśli upoważnienie wydane przez Wójta dotyczyło by np pomiaru powierzchni prowadzenia działalności gosp. a na miejscu stwierdziłby że np na posesji rośnie stos śmieci, to też nie mógłyby od razu wszcząć jakichkolwiek działań, musiałby przyjść z kolejną kontrolą ( znów ten KPA)

tak na szybko wymieniłem niekture trudności prawne w realzacji Twojej propozycji. Wszystkie one, powodowały by, że dużo takich kontroli było by nieskutecznych lub egzekwowanie ustaleń z kontroli trwało by bardzo długo. A chyba chodzi o to by działania były skuteczne.

Straże Gminne działają na podstawie odrębnej ustawy sejmowej, oczywiście obowiązuje je KPA ale ustawa o SM i SG daje im daleko szersze uprawnienia i możliwości niż urzędnikowi z Urzędu Gminy.
Co do likwidacji tego typu tworów, dzieje się tak dla tego, że SM w wielu przypadkach zajęły się nie tym do czego miały (według ustawodawcy) być powołane. Miały zajmować się właśnie śmieciami, porządkiem, itd a zajeły się głównie zarabianiem pieniędzy dla budżetów gminy, za wykroczenia drogowe. I to wzbudza sprzeciw mieszkańców wielu miejscowości.
Gminy wyszły z założenia ze SM musi być dochodowa, a to wyklucza zajmowanie się porządkiem, a zmusza do łupienia kierowców. Jeśłi przyjąć zdroworozsądkowe podejście to taki organ gminy może być pożyteczny dla mieszkańców i całej Gminy.
Wszystko zależy od podejścia

Adam Lubiewski 

Wysłany: 2013-04-01, 21:06   

szewc napisał/a:
TANIEJ I SKUTECZNIEJ WYSZŁOBY GMINIE DOFINANSOWANIE DODATKOWEGO ETATU W MIEJSCOWYM KOMISARIACIE i wtedy na 100% nie bedzie to kolejna ostoja i praca dla znajomych znajomego za gminne pieniadze

To też nie wygląda tak jak Ci się to wydaje.
Nawet jeśli Gmina przejmie w całości utrzymanie etatu na miejscowym posterunku, to i tak nie będzie miała wpływy na obsadę etatową ( ilość faktycznych policjantów pracujących w gminie)
struktura zatrudnienia na poszczególnych komisaiatach ustalana jest na poziomie komendy wojewódzkiej. Jeśli gmina zapłaci za jednego funkcjonariusza, a obsada na posterunku przewidziana jest np dla 4 policjantów to nie znaczy że nagle zrobi się ich w Luzinie 5 -ciu. nadal będzie 4 ( tylko policja zaoszczędzi na utrzymaniu jednego etatu), bo tak przewiduje struktura. Może przy dobrych układach z "powiatówką" w sezonie letnim skład okresowo może zostać zwiększony, ale to nie jest pewne bo wsparcie przedewszystkim kierowane jest do miejscowości turystycznych.
Etatami rządzi "wojewódzka" i kasa od gminy niewiele tu zmieni. Gmina może dać kasę na paliwo do radiowozu, nowy sprzęt, nawet na dodatkowe godziny pracy funkcjonariusza a i tak nie będzie miała prawa wymóc na policji czym funkcjonariusze mają sie zająć na jej terenie. Czyli nikt nie zmusi policjanta by zajmował się np kontrolą działalności gospodarczej czy kontrolą wywozu śmieci.

szewc 
Naczelny Spamer

Znak zodiaku:
bliznieta

Wysłany: 2013-04-01, 21:16   

KAZDY MA PRAWO DO WŁASNEGO ZDANIA KAŻDY MOŻE POPRZEĆ GMINE W TAKIM POMYSLE JA OSOBISCIE JESTEM PRZECIW !! !! !!

1 ) JAK JUZ WSPOMNIAŁEM UTRZYMANIE STRAZY TZN POMIESZCZENIE CAŁY SOCJAL I INFRASTRUKTURA
2 ) JUZ MOGE NAPISAC KTO BEDZIE KOMENDANTEM LUB ZASTEPCA GDY TO POWSTANIE
3 ) 2 FUNKCJONARIUSZY JUZ NA POCZATEK NIE WYSTARCZY MIN KOMEDIANT ZASTEPCA KOMEDIANTA , DYZURNY I DOPIERO POTEM PATROL MIN 2 OSOBOWY CO DAJE MIN 5 ETATÓW 5 PENSJI 5 ZUSÓW
4 ) 2 STAZNIKÓW ZA MALO BO JAK JEDEN ZACHORUJE TO DRUGI SAM CHODZIC NIE BEDZIE
5 )ŻADEN ARGUMENT Z TYM WEJSCIEM NA POSESJE JESLI NIE BEDE CHCIAŁ NIE WPUSZCZE i POLICJANTA i STRAZNIKA BEZ NAKAZU I MOGĄ MI NAGWIZDAC STOJĄC POD BRAMA I CZEKAJAC NA NAKAZ
6 ) NIE CHODZI O KARANIE ( i własnie tego sie najbardziej obawiam ze skonczy sie tylko na karaniu by nabic własna kiese ) CHODZI O EGZEKWOWANIE PRAWDZIWOSCI DANYCH W LUZINIE WYSTARCZY SKUTECZNE E G Z E K W O W A N I E NIE KARANIE
7 ) LEGITYMOWANIE BLOKOWANIE ?? MIEJMY WIARE W LUDZI TERAZ NIKT SIE NIE PYTA NIE KONTROLUJE TO LUDZIE KOMBINUJA JAK BY ZACZĘLY SIE KONTROLE WRUCIŁA BY UCZCIWOŚC
8 ) NIKT NIE BEDZIE SIĘ ODWOŁYWAŁ JESLI STAN FAKTYCZNY BĘDZIE JAKI BĘDZIE W REKACH GMINY ZAWSZE POZOSTAJE NARZĘDZIE W POSTACI COFNIĘCIA ZEZWOLENIA
9 ) O UTZRZYMANIU SAMOCHODA DAJ BOŻE JEDNEGO : ZAKUP , PALIWO , NAPRAWY ITD ITP WSPOMINAC NIE MUSZE
10 ) O TAKICH CWANIAKACH JAK PISZESZ DROGI PANIE ADAMIE NIE MYSLE WCALE BO NA TAKICH TO I STRAŻNIK JEST ZA KRUCIUTKI CHODZI MI O EGZEKWOWANIE W GRANICACH ZDROWEGO ROZSADKU TEGO CO JEST CO DO TEJ PORY W ZADEN SPOSÓB NIE JEST EGZEKWOWANE , SPRAWDZANE , KONTROLOWANE

kazdemu wolno miec własne zdanie nawet takie same jak urzędników Gminy

szewc 
Naczelny Spamer

Znak zodiaku:
bliznieta

Wysłany: 2013-04-01, 21:23   

JUŻ WIDZE TEN SAM STRAŻY GMINNEJ JAK GNA Z NIEBIESKIM KOGUTEM I WSZYSTKO WZIĘŁO W ŁEB BO MAJA INNE PRIORYTETY :diabel2: :diabel2: :diabel2:

ZAPOMNIAŁEM DOPISAC ALE TO CHYBA JASNE : MUNDURY , ODPRAWY , MUNDURÓWKI , 13 PENSJE , SRODKI PRZYMUSU BEZPOSREDNIEGO , SZKOLENIA , PREMIE , BRON I WSZYSTKO CO Z NIA ZWIĄZANE ( regulują to odpowiednie przepisy i obsługa glupiego 1 pistoletu to nie jest tania rzecz )

A CHODZI TYLKO O DOPILNOWANIE TEGO CO JUŻ JEST A NIE O TWOŻENIE ARMII :diabel2:

kazdemu wolno miec własne zdanie nawet takie same jak urzędników Gminy

Ostatnio zmieniony przez szewc 2013-04-01, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  

Adam Lubiewski 

Wysłany: 2013-04-01, 21:25   

na stronie www.luzino.pl ukazały się materały dotyczące wywozu śmieni między innymi druk deklaracji do wypełnienia.

http://www.luzino.pl/00og...y/13odpady.html

vidar 

Wysłany: 2013-04-01, 21:38   

W piątkowym Dzienniku Bandyckim.... eee... Bałtyckim jest wkładka Gryfu Luzińskiego z materiałami dot. realizacji wywozu śmieci w gminie Luzino. Jest tam mianowicie napisane, że opłata za wywóz śmieci, w tych wysokościach o jakich dyskutujecie, będzie wnoszona co dwa miesiące Nigdzie nie znalazłem informacji, że jest to opłata miesięczna.

szewc 
Naczelny Spamer

Znak zodiaku:
bliznieta

Wysłany: 2013-04-01, 21:43   

płatna co 2 miesiące ale jest to opłata miesięczna :D smieciowóz o ile sie nie mylę bedzie jezdził co 2 tygodnie ;)

Adam Lubiewski 

Wysłany: 2013-04-01, 21:49   

szewc napisał/a:
LEGITYMOWANIE BLOKOWANIE MIEJMY WIARE W LUDZI TERAZ NIKT SIE NIE PYTA NIE KONTROLUJE TO LUDZIE KOMBINUJA JAK BY ZACZĘLY SIE KONTROLE WRUCIŁA BY UCZCIWOŚC
8 ) NIKT NIE BEDZIE SIĘ ODWOŁYWAŁ JESLI STAN FAKTYCZNY BĘDZIE JAKI BĘDZIE W REKACH GMINY ZAWSZE POZOSTAJE NARZĘDZIE W POSTACI COFNIĘCIA ZEZWOLENIA

szewc napisał/a:
JUŻ WIDZE TEN SAM STRAŻY GMINNEJ JAK GNA Z NIEBIESKIM KOGUTEM I WSZYSTKO WZIĘŁO W ŁEB BO MAJA INNE PRIORYTETY

Szewc oczywiście że każdy ma prawo do własnego zdania, ale po to jest forum by sobie podyskutować o swoich racjach. :D :D

Bądz jednak konsekwentny. Z jednej strony piszesz o by mieć wiarę w ludzi z drugiej nie wierzysz w priorytety ewentualnej SG. :d :d ot taka niekonsekwencja.

Wiara że ludzie się nie będą odwoływać od niekorzystnych dla siebie decyzji jest z Twojej strony trochę ( bez obrazy) naiwnością. Mam trochę do czynienia z postępowaniami między innymi przed sądami ale też administracyjnymi i uwierz mi moje doświadczenia są zupełnie inne od Twojej wiary w ludzi. Ludzie w wieszości przypadków skaładją różne odwołania, zasadne czy nie, to nie ważne. Mają prawo się odwoływac to się odwołują. Prym wiodą najczęściej właśnie ludzie prowadzący działalność gospodarczą.

Niestety znów muszę Cię rozczarować, bo gmina nie może cofnąć zgody na prowadzenie działalności gospodarczej. Prowadzenie działalności gospodarzcej reguluje "ustawa o swobodzie działalności gospodarczej" i w niej są wymienione rodzaje działalności które podlegają dodatkowym zezwoleniom i tylko takie można ewentualnie zamknąć na podstawie decyzji administracyjnej.
Gmina jest właściwie tylko organem rejestrowy, a właściwie od zeszłego roku już nie bo tę rolę przejęła CEIDG (centralna ewidencja i informacja o działalności gospodarczej )

szewc napisał/a:
ZAPOMNIAŁEM DOPISAC ALE TO CHYBA JASNE : MUNDURY , ODPRAWY , MUNDURÓWKI , 13 PENSJE , SRODKI PRZYMUSU BEZPOSREDNIEGO , SZKOLENIA , PREMIE , BRON I WSZYSTKO CO Z NIA ZWIĄZANE ( regulują to odpowiednie przepisy i obsługa glupiego 1 pistoletu to nie jest tania rzecz )

Jak na razie i prawdopodobnie jeszcze długo SM nie dostaną uprawnień do broni palnej ( bo pewnie o tej mówisz). Ustawa o SM nie przewiduje takiego wyposażenia. 13-tki, odprawy i premie płacą wszystkim pracownikom budżetówki.
Szkolenie faktycznie jest droższe niż zwykłego pracownika biurowego ( kiedyś ten koszt był na poziomie ok 2-2,5 tyś). Mundury no cóż nie znam dokładnych cen ale kompelt na 3 lub 5 lat użytkowania w zależności od rdzaju może kosztować ok 2 tyś.

No ale to nie jest temat na ten dział :d :d :d :d

Odpowiedz do tematu